Urządzenia do czyszczenia wentylacji

Urządzenia do czyszczenia wentylacji

Zestaw do czyszczenia przewodów wentylacyjnych DC4

Zestaw do czyszczenia przewodów wentylacyjnych DC4

Zestaw do czyszczenia przewodów wentylacyjnych DC4 firmy Danduct Clean wykorzystuje ostatnie osiągnięcia w konstrukcji wałków czynnych. Pozwala na poruszanie się szczotek dokładnie środkiem przewodu wentylacyjnego na odległościach nawet do 30 metrów. Możliwe i efektywne jest czyszczenie pionowych przewodów wentylacyjnych, a zmiany kierunku przewodu wentylacyjnego o 90° nie są tu żadną przeszkodą. Inną ważną cechą tego zestawu jest regulowany, automatyczny ruch obrotowy urządzenia z lewa na prawo, co sprawia że równie łatwo i skutecznie czyści się przewody wentylacyjne o przekroju prostokątnym, jak i okrągłym.

Zestaw Ice Tech

Zestaw Ice Tech

Sprężarka jest umieszczana poza budynkiem i podłączana do zestawu IceTech firmy Danduct. Sprężarkę można umieścić w odległości do 90 metrów od maszyny do "suchego lodu". Robot jest wprowadzany na wlocie systemu wyciągowego. Może być sterowany z wykorzystaniem joysticka lub pracować samodzielnie z wykorzystaniem autonomicznego układu sterowania typu "cruise control". W przedniej części robota znajduje się obrotowa dysza (360°), która rozpyla suchy lód na czyszczone powierzchnie. Gdy cząsteczki suchego lodu docierają do warstw tłuszczu, usuwają je z powierzchni przewodu wentylacyjnego. Na drugim końcu przewodu wentylacyjnego znajduje się wentylator z filtrem odtłuszczającym, aby wyciągnąć cząsteczki tłuszczu z przewodu wentylacyjnego.

Micro Inspector

Micro Inspector

Zdalnie sterowany pojazd firmy Danduct Clean z kamerą jest wykorzystywany do profesjonalnej kontroli stanu systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dużej wydajności. Zestaw jest zamontowany na czterokołowym podwoziu. Posiada dwie kamery, kolorową z przodu, czarno-białą z tyłu. Zestaw Micro Inspector daje się łatwo sterować z wykorzystaniem joysticka. Wykorzystanie diod LED do oświetlenia zapewnia dobrą jakość obrazu wnętrza przewodu wentylacyjnego. Obrazy z kamer mogą być oglądane na małym, kolorowym monitorze ciekłokrystalicznym LCD.

MPR (Multi Purpose Robot)

MPR (Multi Purpose Robot)

Najbardziej uniwersalny i efektywny wieloczynnościowy robot do czyszczenia przewodów wentylacyjnych. Jest rzeczą doskonale znaną w tej gałęzi przemysłu, że jedyną profesjonalną metodą czyszczenia przewodów wentylacyjnych o przekroju prostokątnym jest zastosowanie zdalnie sterowanego robota. Specjalnie zaprojektowany układ wirujących szczotek pozwala na wyczyszczenie w 100% nawet tak trudno dostępnych miejsc jak narożniki tych przewodów.

Małogabarytowy zestaw TecCam

Małogabarytowy zestaw TecCam

Małogabarytowy zestaw TecCam jest wykorzystywany do wizualnej kontroli stanu przewodów wentylacyjnych, do 12 metrów. Ma masę poniżej 2 kilogramów. Głowica kamery, z oświetleniem wykorzystującym diody LED, jest zamontowana na wałku giętkim, który może pokonać nawet kilka łuków po 90°. Zestaw może został wprowadzony do układu wentylacyjnego przez otwory 40 mm i pokonać większość elementów połączeniowych instalacji. Dioda LED, jako źródło światła, zapewnia oświetlenie o zmniejszonym zjawisku olśnienia, spowodowanym odbiciami od powierzchni przewodu wentylacyjnego.

Zestaw wentylacyjny VT4000

Zestaw wentylacyjny VT4000

Zestaw wentylacyjny VT4000 firmy Danduct Clean to zestaw pozwalający połączyć w jednym urządzeniu możliwości przewietrzania i filtracji kurzu oraz innych odpadków z systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Zestaw ruchomy jest wyposażony w standardowy filtr absolutny HEPA, który pozwala na zastosowanie tego rodzaju urządzeń nawet w warunkach szpitalnych. Dla zapewnienia możliwości łatwego czyszczenia i zmniejszenia czasu przestoju urządzenia, jednostka filtracyjna jest wyposażona w odśrodkowy układ czyszczący, który w znaczny sposób zwiększa także żywotność układów filtracyjnych. Dla zwiększenia skuteczności procesu filtracji można zamontować dodatkową kasetę z filtrem absolutnym HEPA.